Czym się zajmujemy?

Artykuły

Odkamienienie pompy wody centralnego ogrzewania

Jeżeli ogrzewanie nie grzeje jak należy i podejrzewasz awarię pompy zastanów się czy nie jest to winą zabrudzenia pompy wodnej centralnego ogrzewania. Być może powód jest inny, jednakże każde zabrudzenie, osad z wody, kamień osadzający się w pompie, na rurkach i przewodach łączących wpływają na pracę całej instalacji naruszając jej sprawność. Najczęstszą przyczyną spadku sprawności instalacji i wydolności pompy jest kamień, który naturalnie osadza się na wnętrzu rurek instalacyjnych centralnego ogrzewania.

Aby zapobiec takiej sytuacji warto na bieżąco dolewać do wody w obiegu c.o. odkamieniacza, czy też zmiękczacza wody. Jeżeli już została zakamieniona pompa wówczas warto sięgnąć po pomoc profesjonalistów, gdyż zwykły odkamieniacz może nic nie zdziałać, aczkolwiek warto spróbować. Zastosowanie specjalnego środka do odkamieniania rur centralnego ogrzewania jest skutecznym sposobem na oczyszczenie instalacji nie tylko z kamienia, ale i licznych zanieczyszczeń, które mogły się odłożyć w trakcie eksploatacji.

Niestety do wykonania tegoż zabiegu należy unieruchomić na pewien czas system ogrzewania, gdyż wymaga spuszczenia wody i uzupełnienia jej na nowo. Niemniej odkamienienia najlepiej dokonać już w okresie grzewczym, kiedy można nie tylko sprawdzić stan instalacji, ale i pozwoli to na szybsze wykonanie udrożnienia i oczyszczenia rurek instalacji c.o.

Kontakt

530 616 159

Teren Działania Firmy

Nasze usługi wykonujemy głównie na terenie Poznania, ale jesteśmy firmą mobilną, chętnie podejmujemy się zleceń także w okolicznych miejscowościach. Dotychczas obszar naszej działalności obejmował takie miasta i miejscowości jak: Swarzędz, Puszczykowo, Przeźmierowo, Luboń, Dopiewo, Koziegłowy czy Baranowo. Dojeżdżaliśmy do klientów mieszkających w okolicy 35 km od Poznania. Jesteśmy jednak otwarci na propozycje i chętnie powiększymy zasięg działalności naszej firmy. Wszystko jest zależne od ustaleń z klientem, więc nie wahaj się i zadzwoń. Oszacujemy zarówno wstępny koszt usługi, jak i dojazdu. Sam zdecydujesz czy odpowiadają Ci warunki finansowe. Ze swojej strony zapewniamy, że postaramy się ustalić termin wizyty naszej ekipy w terminie jak najbardziej dogodnym dla zleceniodawcy.

Nasze Prace-Galeria

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner