Czym się zajmujemy?

Artykuły

Podgrzewacze wody-rodzaje i ich zalety

Przyzwyczajeni do komfortu posiadania wody bezpośrednio z kranu oczekujemy również jej szybkiego podgrzania. Co prawda ciepła woda wprost z sieci także jest dostępna w wielu miastach, osiedlach itp. to zdecydowanie częściej stoimy przed koniecznością wyposażenia swojego domu, firmy w odpowiedni podgrzewacz wody. Do najpopularniejszych należą bojlery, jak i junkersy oraz ogrzewacze przepływowe.

W zależności od osobistych potrzeb i preferencji powinniśmy wybrać podgrzewacz pojemnościowy lub przepływowy. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, które różnią się w zależności od zapotrzebowania konkretnego użytkownika. Podgrzewacze przepływowe mają zasadniczy atut w postaci niewielkiej powierzchni jaką zajmują w przeciwieństwie do bojlera znacznej pojemności.

Dużą zaleta jest również możliwość montażu bojlera doprowadzającego ciepłą wodę do wielu ujęć np. w łazience, toalecie, kuchni jednocześnie. Wiele osób zarzuca im duża chłonność energii która jest tracona podczas ciągłego podgrzewania zmagazynowanej wody, jednakże niezbitą zaletą jest zawsze „gotowa” ciepła woda w określonym litrażu. Niestety z tego samego powodu występuje wada bojlerów z uwagi na ów pojemność, po wykorzystaniu wody z pojemnika niestety przyjdzie nam nieco poczekać na ciepłą wodę.

Na rynku dostępne są różnej mocy bojlery zarówno gazowe, jak i elektryczne podgrzewające wodę w różnym czasie. Podgrzewacze gazowe występują także jako podgrzewacze bieżące bez magazynowania wody, co jest wygodne z uwagi na koszty gazu, jak i komfort, jednakże szereg ograniczeń jakie powodują co do lokalizacji i warunków instalacyjnych sprawia, że są coraz rzadziej stosowane.

Przepływowe podgrzewacze elektryczne za to są niezwykle popularne, mimo iż wielu użytkowników narzeka iż odkręcając kran należy nieco poczekać zanim będzie ona ciepła. Tego typu podgrzewacze doskonale sprawdzają się montowane bezpośrednio nad kranem w celu obsłużenia jednego ujęcia. Pomimo, że dostępne są również ogrzewacze wielopunktowe to ich wydajność jest wątpliwa, głównie dlatego iż jednoczesne korzystanie z wody ciepłej w wielu kranach powoduje zmniejszenie jej ciśnienia oraz temperatury obniżając komfort użytkowania, podobnie jak znaczna odległość od ujęcia wpływa na schłodzenie wody „po drodze”.

Pomijając liczne zalety i wady różnych podgrzewaczy, aby wybrać odpowiedni typ należy kierować się przede oczekiwaniami własnymi w stosunku do ogrzewacza, a w następnej kolejności modelem i marką producenta które wpływają na osiągi, parametry techniczne i jakość konkretnego produktu.

Kontakt

530 616 159

Teren Działania Firmy

Nasze usługi wykonujemy głównie na terenie Poznania, ale jesteśmy firmą mobilną, chętnie podejmujemy się zleceń także w okolicznych miejscowościach. Dotychczas obszar naszej działalności obejmował takie miasta i miejscowości jak: Swarzędz, Puszczykowo, Przeźmierowo, Luboń, Dopiewo, Koziegłowy czy Baranowo. Dojeżdżaliśmy do klientów mieszkających w okolicy 35 km od Poznania. Jesteśmy jednak otwarci na propozycje i chętnie powiększymy zasięg działalności naszej firmy. Wszystko jest zależne od ustaleń z klientem, więc nie wahaj się i zadzwoń. Oszacujemy zarówno wstępny koszt usługi, jak i dojazdu. Sam zdecydujesz czy odpowiadają Ci warunki finansowe. Ze swojej strony zapewniamy, że postaramy się ustalić termin wizyty naszej ekipy w terminie jak najbardziej dogodnym dla zleceniodawcy.

Nasze Prace-Galeria

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner